PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231549}

Simpsonowie: Wersja kinowa

The Simpsons Movie
7,3 72 336
ocen
7,3 10 1 72336
7,1 16
ocen krytyków
Simpsonowie: Wersja kinowa
powrót do forum filmu Simpsonowie: Wersja kinowa

bezczelnie zerżną do jednej ze swoich książek Stephen King:)

użytkownik usunięty
Ghost6

Nie zerżnął, tylko sparodiował, zresztą bardzo dobrze i w zabawny sposób.

O tak, ksiązkę 'Pod kopułą" rzeczywiście można traktować jako parodię, żart, tylko że kiepski.

użytkownik usunięty
Ghost6

Kto powiedział, że książka to żart?

Ja

użytkownik usunięty
Ghost6

czyli uważasz, że motyw kopuły w filmie był śmieszny i dobrze sparodiowany?

Niee!!! Matko! Simpsonowe - the movie powstał w 2007 a książka w 2009! Jak wg Ciebie w 2007 można sparodiować książkę której jeszcze nie napisano???

użytkownik usunięty
Ghost6

Future

użytkownik usunięty

Futurama by mogła, hehe :)

ocenił(a) film na 4
Ghost6

No normalnie.... to King sparodiował Simpsonów:D

ocenił(a) film na 8
Ghost6

Zapomniałeś dodać "ł"i tamten użytkownik się pomylił.

Ghost6

Mnie to bardziej przypomina kopułę z gry Gothic 1 i 3.

ocenił(a) film na 8
Ghost6

książka z 2009 ale King zaczął ją pisać znacznie wcześniej, więc założenie że King cokolwiek sparodiował lub "zerżnął" jest błędne...

Kwiat0515

A ja tam będę się upierał przy swoim. Ta książka była taką szmirą że przy tym Simpsonowie to arcydzieło. Obawiam się że King na starość zacząŁ pisać na akord. Od ilości stron mu płacą.

ocenił(a) film na 8
Ghost6

ok - książka mogła ci się nie podobać ale na przyszłość poczytaj najpierw, dowiedz się kiedy coś powstawało zanim oskarżysz kogoś o coś takiego

Kwiat0515

Człowieku! Ten temat od początku az do twoich postów był z przymrużeniem oka. A tu nagle wyskakuje taki jeden i zaczyna prawić morały. Wrzuć na luz. A tak z ciekawości. Kiedy według ciebie King zaczął pisać Pod Kopułą, i skąd to wiesz?

ocenił(a) film na 8
Ghost6

"Pod kopułą to ambitne i imponujące przedsięwzięcie. Pomysł na książkę powstał już w 1976 roku, ale autor po dwóch tygodniach pisania odłożył go na później. Powracał do niego dwukrotnie, w latach osiemdziesiątych (Kanibale) oraz na początku 2009 roku. Pierwszy szkic powieści, który ukończył w sierpniu 2009 roku ważył prawie 9 kilogramów!"
(http://merlin.pl/Pod-kopula_Stephen-King/browse/product/1,757174.html#fullinfo)

Jak nie wystarcza to piszą o tym jeszcze na innych stronach (np : http://forum.cdaction.pl/lofiversion/index.php/t119692.html)

Było też na okładce książki lub w środku jako słowo od autora (nie pamiętam dokładnie bo książki aktualnie przy sobie nie mam).

Nie wiem co dla ciebie znaczy temat "z przymrużeniem oka" ale dla mnie jak piszesz że ktoś coś od kogoś zerżnął, nie udowadniasz tego i jeszcze irytuje Cię to że ktoś ci pokazuje że nie masz racji to chyba jednak nie ja powinienem wrzucić na luz, tylko Ty powinieneś nauczyć się argumentować własne zdanie.

Kwiat0515

Troszeczkę jednak się mylisz. ksiązkę wydano w 2009 a film powstał w 2007. Nie wydaje mi się żeby scenarzysta wiedział co siedzi w głowie Kinga od 1976 r. Dlatego uparcie twierdziłem i nadal twierdzę, że "Simpsonowie The movie" nie mogło i nie jest parodia 'Pod kopułą" Kinga. Od tego się zaczęło.

ocenił(a) film na 8
Ghost6

Ale ja nie mówię że simpsonowie to parodia książki Kinga (Czytanie ze zrozumieniem!) Mówię tylko że King nie "zerżnął" pomysłu z The Simpsons tak jak zasugerowałeś to zakładając ten temat na forum. Przeczytaj dyskusję od początku, bo chyba nie rozumiesz dlaczego Ci w ogóle odpisałem w tym temacie...

Kwiat0515

Po prostu obydwaj wpadli na ten sam pomysł, żaden drugiego nie skopiował ("zerżnął")... Zbieg okoliczności.
Na dodatek, jeśli miałbym wybierać, to obstawiałbym, że to film sparodiował książkę, biorąc pod uwagę ilość innych parodii w "The Simpsons".

użytkownik usunięty
Ghost6

Że też tacy sztywniacy oglądają Simpsonów, człowiekowi nie chce się wierzyć ;)

ocenił(a) film na 9
Ghost6

Nie czytałam "Pod kopułą", więc nie wiem czy jest dobra, czy nie, ale z Jego ostatnich książek "Dallas '63" bardzo mi się podobała. Oczywiście nic nie dorówna "Mrocznej Wieży", ale mimo to jest ok :)

Kwiat0515

King pierwszą próbę napisania książki podjął w 1976 roku.

ocenił(a) film na 10
Ghost6

niestety ,ale tak po prawdzie to Stephen'a King"a wciąż proszą cyt.CZY możemy??

ocenił(a) film na 7
Ghost6

Co wy tu pieprzycie? . Stephen King pierwszą wersję swojej powieści "Pod kopułą" zaczął pisać jeszcze jako Richard Bachman (na początku swojej kariery). Maszynopis zaginął, a kopii nie było. Było to wiele wiele lat przed powstaniem filmu, a nie wiem czy i samych Simpsonów. Pozdrawiam wielkich znawców!

doris1997

Jasne, maszynopis zaginął... Głupie tłumaczenie złodzieja czyichś pomysłów :D.

ocenił(a) film na 7
Ghost6

No cóż, ja stoję przy swoim. :) Jako wielka znawczyni dzieł Kinga oczywiście.

ocenił(a) film na 8
Ghost6

Temat chyba umarł, ale spróbuję wskrzesić. Jak oglądałem Simpsonów w 2008 bodaj roku, byłem przekonany, że motyw z miastem otoczonym szklaną kopułą już gdzieś się wcześniej przewinął, tylko nie mam pojęcia gdzie. Kojarzycie może jakiś film albo książkę gdzie coś podobnego miało miejsce (oczywiście poza wspomnianą "Pod kopułą" Kinga)?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones